BELLY DANCE FITNESS

Forma Břišního tance zaměřená na posílení a zpevnění ženské postavy a to hravou a zábavnou formou, podporující radost z pohybu a hlavně radost ze sebe sama. Budeme tvarovat postavu v rytmu ladném, ale i svižném.

Cíl lekcí je zůstat fit, spálit tuk, stres, zadržené negace. Zlepšit fyzickou i psychickou kondici, uvolnit napětí, zatuhlost a to prostřednictvím nejpřirozenějšího pohybu pro ženu - Břišním tancem. Břišní tanec podtrhuje přirozené ženské vyzařování, zesiluje sebedůvěru a vnitřní světlo, probouzí smyslnost a svůdnost. Každá žena se stává svou vlastní umělkyní tance svého života.

V našich lekcích se budeme specializovat na důkladné protažení a posílení jednotlivých svalových skupin těla, na jednoduché kombinace, naučíme se vědomě ovládat jednotlivé svaly, zejména břišní svalstvo, hýžďové svalstvo a paže. Důraz bude kladen na zlepšení pevného držení těla, který má blahý vliv na páteř a orgány malé pánve, cílit budeme i na pánevní dno a vitalizační cvičení na ženské hormony.

Každá lekce je koncipovaná dvěma základními tendencemi: akce a uvolnění, oheň a voda, radost a klid, jin jang, světlo i temnota, den a noc, to vše nás ovládá a je naší součástí, integrací obou kvalit zkvalitňujeme náš život a tak se stává plnohodnotný. 

Tomu odpovídá i výběr hudby, který je rozhodně pestrý. Od orientálních ladných tónů, přes svižné tempo bubnů až do temných moderních fúzí s nádechem fantasy příběhů a další nekonečných možností jenž hudba a pohyb nabízí. U nadšených tanečnic zakomponujeme Tribal fusion prvky jako jsou izolace a vrstvení pohybů.

Tanec je umění i sport, tancem vyjadřujeme sami sebe, i praktikujeme disciplínu. Vše se prolíná, tak jako život, tak jako ženské nálady a momenty v jejím měsíčním cyklu, denním rytmu i životních fázích. Tanec je tu vždy jako opora a podpora pro uvolnění se do přirozenosti, do propadů i vzletů a také jako trénink trpělivosti, jež nám ženám občas chybí v křivkách života.


Milá ženo, pokud Tě láká Břišní tanec a orientální tajemství, můžeš se přihlásit do lekcí a zažít na vlastní kůži, jak se ženy léčily v ženském společenství přirozeným způsobem. Srdečně zvány jsou všechny ženy, všech kategorií a pokročilostí bez omezení, stačí jen vzít nadšení a pozitivní motivaci se s láskou k sobě proměňovat. ,,Tvé tělo je Tvůj chrám,,

Na lekci doporučuji si vzít pohodlné legíny s šátkem či oblíbenou sukni s penízkovým šátkem. Je nesmírně důležité, aby ses cítila skvěle, úžasně a sama sobě ses líbila. Neboť z obyčejného všedního dne můžeme vykouzlit oslavu, svátost momentu udělat si čas na sebe a své zdraví a ženské vyzařování. Nejkrásnější ženy šperk je úsměv a vyzařování pohody.

Lekcemi povede Barbora Štalzerová, certifikovaná lektorka tance, celostní terapeutka, která vede již řadu let pohybové dílny Mana move, reaktivující sebeléčivou vnitřní sílu. Dlouhodobě se zajímá o tanec zejména o jeho léčebnou a spirituální složku. Oblíbeným stylem byl vždy zejména Tribal fusion v duchu šamanských kmenových směrů a pouštní mystiky.

Termíny vypsány zde