PŘÍPADY Z PRAXE

KAZUISTIKY - PŘÍPADOVÉ STUDIE

VYSVĚTLIVKY:

  • Tato stránka má vést k rozšíření obzorů s čím vším homeopatie umí pomoci, zároveň je sdílením mého úžasu a fascinaci k práci kterou prostě miluji! Stránka mapuje pouze některé mé případy ze soukromé praxe. Není v mé kapacitě zde popsat všechny případy od začátku praxe. Budu se však snažit některé případy průběžně doplňovat. Styl volím velmi zběžný, aby bylo jednoduše porozuměno.
  • Každý případ v homeopatii se individualizuje, proto neexistuje lék na nemoc, nýbrž na konkrétního člověka v jeho daném stavu. Proto zde nemohu uvést konkrétní homeopatické léky neboť by bylo více než zavádějící pro laickou veřejnost, aby pak byla tato homeopatika užita v osobním případě s podobnými příznaky bez porady s odborníkem - homeopatem.

  • Slova klientů mohou vykazovat subjektivní pohledy na jejich zdraví. Vymizení či zlepšení obtíží je definováno klientovými slovy úlevy, které někdy bývají potvrzeny i lékařskou zprávou. U chronických případů tento fakt následně vede k lékařem stanovenému snižování dávky farmak.

  • Není zde tvrzeno, že pouze homeopatie vyřešila daný případ, avšak vychází se z předpokladu, že pokud klient vyzkoušel běžně dostupné možnosti, ale ke zlepšení došlo až po homeopatii, vede tento fakt k přímé souvislosti.

  • Nenahrazuji lékařský dozor, návštěvu lékaře, lékařské kontroly, nedoporučuji vysazování žádných léčiv. Každý klient je svéprávný, svobodný člověk a závažnost své situace by rozhodně neměl nikdy podcenit. 

  • I přes zlepšení či vymizení symptomů, nemůžeme nikdy tvrdit že je klient úplně navždy vyléčen, neboť neustále podléháme silám polarity a pokud jsme teď bez příznaků, neznamená to že se už nikdy v životě neobjeví. Homeopatie je umění, které je vplétáno do životních situací pokaždé ,,nově¨.

  • Za informace se čestně zaručuji.

Děkuji všem svým klientům za důvěru a spolupráci při řešení někdy i nelehkých potíží, vyžadující trpělivost a diskrétnost. Z důvodů ochrany osobních údajů zde nezveřejňuji jména ani fotografie klientů. Pouze se souhlasem budu zveřejňovat fotografie kožních potíží. Chronické případy uveřejňuji minimálně s odstupem půl roku, kdy je klient stále ještě po homeopatické léčbě zlepšen. 

Zvířecí případy naleznete dole.

AKUTALIZACE 28.9.2021 - vzhledem k časovému vytížení nemohu všechny své případy detailně popisovat a uveřejňovat jejich vývoj. Všechny níže uvedené případy jsou část případů zhruba do roku 2015, jako malá ochutnávka, jak asi dochází k vývoji po podání homeopatika. Nyní budu psát pouze takzvané ,,diagnózy'' které jsme spolu s klientem homeopaticky téměř či úplně vyhojili. 

Další diagnózy, které prošly praxí a ukazují že možnosti Homeopatie jsou široké, mnoho z nich jsou i často zastoupené.

Hormonální návaly, menopauza, panické ataky, neplodnost, paranoické stavy, kompulzivní poruchy, vyrážky, molusky, bradavice, krev ve stolici, píštěl na vnitřním orgánu, posílení imunity předškolních dětí, arytmie, tachykardie, artritida, alergické reakce, potravinové alergie, chronická rýma, poruchy chování u dětí, cysta na vaječníku, tinitus, neuróza, porucha pozornosti dospělá žena, pomočování u dítěte, strachy a fobie, noční můry, poševní výtoky, pohlavní herpes, nespavost, slyšiny a vidiny u dítěte, vyhoření a deprese žena stření věk, poporodní deprese s úzkostí, mravenčení rukou a lehká paréza pravé strany těla žena, úporná zácpa žena, žaludeční neuróza žena, návaly a vysoký tlak v těhotenství, velké otoky nohou, obrna lícního nervu, post covidové vyčerpání, mentální mlha, chronický průjem, průjem nervového původu, 

Akutní předepsání:

Záněty močového měchýře, angíny, chřipky, moderní chřipky, postcovid, bolest žlučníku, vystřelující bolest zubů, zánět zubu, rána po vytržení zubu, neuralgický zánět oka, ječná zrna, vlčí zrna, pooperační rychlé hojení jizvy, střevní chřipka, bolesti hlavy a migrény, výron kotníku, dětské roupy,  

Bolesti kloubů, omezení pohybu v koleni a rameni

žena 57 let

Ženu trápí bolest levého kolene, které nejvíce bolí při pokrčení. Bolest jí úplně znemožnila jízdu na kole, které má velmi ráda a jezdila na něm každý den do práce. Dále trpí na ostrou bolest levého ramene, zejména při rotačním pohybu, ale i v klidu při odpočinku. Ulevuje změnit polohu, ale jen na chvilku. V klidu ho musí vyloženě na-polohovat. Usíná na pravém boku. Oblékat bundu jí bolí. Dále má návaly pocení. (Hlava, mezi prsy). Je velmi horkokrevná a spí v chladné místnosti. Tvoří se jí praskliny zatvrdlá kůže u prstů na ruce a otlaky a bradavice na nohou. Rozšířené žilky na tváři. Občas v oku prasklá žilka. Vysoký tlak. Srdeční palpitace. Bílý povrch jazyka. Má ráda chladnou koupel a má chuť na kyselé okurky. Nemá ráda žár či sálavé teplo. Oči si chrání tmavšími brýlemi. Miluje děti a obecně vřelý kontakt s druhými. Největší radost jí dělá rodinné zázemí s odporem k zbytečnému materialismu. Je orientovaná na pevné hodnoty, výchovu a tradice. Cítí zklamání, když někdo z blízkých ztrácí vřelé lidské hodnoty, říká, že z toho její fyzicky na zvracení. Strach pouze z budoucnosti. Odpor k mořským plodům, chuť na kyselé okurky, maso a zeleninu. Sladké nemusí.

Byl podán lék z minerální říše v potenci 200C. Na první kontrole žena hlásí ,,obrovská úleva kolene''. Už zase šlape na kole! Koleno už normálně pokrčí. Zvládá skvěle chůzi ze schodů i do schodů, dříve chodila po jednom schodě. Cítí se fyzicky líp. Rameno se zlepšilo, teď už nebolí v klidu, ale jen při určitém pohybu. Spí dobře energie má dost. Skoro vymizel bílý povlak na jazyku. V mezidobí jsme lék opakovaly ještě jednou. Na druhé kontrole žena říká, že jsou velmi zlepšené i hluboké praskliny na rukou a žilky v obličeji. Už nemá návaly horka s přechodem. Rameno občas zacítí a kolena zůstávají zlepšená.

Nález na děložním čípku s těžším akné a únavou

žena 30 let

Vyhledala mě žena, které před dvěma týdny na cytologii našly nález, který údajně způsobily papilomaviry. Má nepravidelný menzes. Trpí příšernou únavou i přes osmihodinový spánek. Od 13 let trpí na těžké akné, kvůli kterému byla 7 let na antibiotikách. Jde o zanícené boláky tvořící jizvy. Jako malinká mívala odolávající ekzém. Trpí na bolesti hlavy a krční páteře. Migrény má cca 2x do měsíce. Má závratě, které jsou každý týden doprovázené pocitem na omdlení. Cítí se permanentně v křeči a nafouklá. Trápí jí zácpa. Dále má sníženou imunitu a mívala angíny. Prodělala i mononukleózu. Zubní abcesy. Kvůli zdravotnímu stavu a nedostatku energie má zkrácený úvazek. Mívá noční můry. Je zimomřivá. Zlepšuje se tancem. Často ztrácí hlas. Mívá trémy ze zkoušek. V minulosti trpěla na panické ataky. Udržuje ,,zvláštní vztah'' se svým parterem, je na vztahu závislá i když ví, že jí reálně škodí.

Byl podán lék z minerální říše 30 a 200 C. Po první kontrole za necelé dva měsíce hlásí, že má více energie, je méně unavená a menzes přišel včas a bez bolesti. Neměla ani jednu závrať a migrénu! (Po podání došlo k očistným reakcím v podobě horečky, bolesti v krku a kašle, měla pocit jakoby se vrátila ta mononukleóza s otokem uzlin, dále bolesti žaludku s pocitem na zvracení). Teď už spí dobře. Na druhé kontrole hlásí, že děložní čípek je bez nálezu! Má úplně čistou pleť! A zmizela i zácpa! Objevil se znovu ekzém, který mívala jako malá holčička (reverzní symptom). Všechno je lepší, jen krční páteř ještě zlobí. Ztratila dokonce závislost na toxickém partnerovi a rozešla se s ním.

Záchvaty vzteku se zvracením

holčička 4 roky

Navštívila mě maminka s holčičkou, která trpí silnou nespavostí a záchvaty vzteku. Holčička je vzhůru třeba i 6x za noc. Vztekat se umí tak, že sebou dokáže i půl hodiny bouchat o židli nebo o cokoliv jiného. Bije i staršího bráchu. Hádá se a řve. Záchvaty vzteku má každý den. A 2x do měsíce se vztek začne i dávit, dusit až se z toho pozvrací. Neuklidní ji nic, musí se prostě jen vyřvat. Když se vzbudí kope, všechny odstrkuje a ječí. 

Byl podán homeopatický lék, který má v obraze zejména prudké záchvaty hysterického vzteku přecházejícího do konvulzí z rostlinné říše v potenci 30C. První kontrola za 6 týdnů, holčička neměla ani jeden záchvat se zvracením, v noci už se nebudí jen občas když chce pít. Je klidnější a méně se vzteká. Dokonce prý začíná i poslouchat a je přítulnější. Homeopatikum však po dvou měsících potřebovala zopakovat neboť záchvaty se vrátily (bez zvracení). V budoucnu jsme podaly homeopatikum ještě v ředění 200C. Poté maminka říká, že spí dobře a přestala sebou bouchat.

Migrény a atopický ekzém

žena 26 let

žena přišla s bolestmi hlavy které hodnotila jako ,,šílené,,. Začaly od porodu jejího syna a od té doby každý den již 7 měsíců na ně trpí. Projevují se tak, jakoby jí někdo dloubal lžící do pravého oka a chtěl ho vydloubnout. Vystřelují až do krční páteře. Nepomáhá na ně žádný prášek. Po prášcích jí navíc stejně bolí žaludek. K bolestem hlavy je přidružená velká únava. Navíc od jejích tří let trpí Atopickým ekzémem na který užila již hodně kortikoidů. Zhoršuje ho vlhkost, špatná strava mléčné výrobky, pak puchýřky svědí a pálí. Ekzém je doprovázen pocitem vlastní špinavosti. Myje se i třikrát denně. Dále trpí na alergie od malička. Říká snad na všechno a celoročně. Projevuje se to rýmou a ,,osypáním se¨, škrábáním v krku a svěděním v uších. Dále trpí na nepravidelnou menstruaci trvající 9 dní každých 20 dní. Říká mám pocit že menstrujuji snad pořád. Doprovází to i silná podrážděnost. Trpí na hypofunkci štítné žlázy.  Mentálně o sobě tvrdí že je puntičkář, cholerik a je podrážděná z maličkostí a velmi popudlivá. Bývá až hysterická. Málo pije a spí špatně a na břiše. Zlepšuje jí samota a plnění pracovních úkolů. Má pocit jakoby se ještě nevyrovnala s rolí matky.

Bylo jí podáno homeopatikum z rostlinné říše v potenci 200C. Po podání jí bolela hlava tři dny v kuse a od té doby se bolest již nevrátila! Zvedla se jí energie, už není tolik unavená. Dokonce je prý i pozitivně naladěná a to si manžel chválí. Menzes proběhla jen 4 dny a nebyla silná. Alergie se jí výrazně zlepšila, doktor chválí že má o půlku míň reaktivností. Přechodně se zhoršil ekzém jako očistná reakce, aby ulevil celému organismu podlé Heringových zákonů léčby zevnitř ven. Zlepšení proběhlo na všech úrovních během prvních 6ti týdnů.

Panické ataky, obrovská únava a gynekologické výtoky

žena 25 let

Ženu trápí silné panické ataky s bušením srdce a pocitem, že umře. První byl před 4 lety. Objevovaly se náhle bez varování, třeba i uprostřed noci. Zimnice s návaly horka. Žena má od malička pocit ,,jakože že to nejsem já'' vůči ostatním lidem, extrémní sebekontrolou si hlídá  každý projev, vadí jí, že se nemůže chovat přirozeně. Cítí se v neustálém napětí a nervozitě dokonce i s kamarádkou. Napětí jí jde do krční páteře a slyší i hlas, který k ní promlouvá. Cítí strach ze selhání, má obavy jak působí na druhého člověka. Nesnáší výšky, vlaky a metra. Je hodně žíznivá a zimomřivá. Říká, že trpí strašnou únavou, jakoby byla někde za zdí ve skleněný kouli izolovaná.

Byl podán lék z rostlinné říše v ředění 200C. Po měsíci se začala cítit více otevřená a odpočatá, začaly se přidávat euforie se smíchem, cž vedlo k uvolnění. Panika se neobjevila ani jednou! Dokonce začala projevovat a prožívat aktivně sebe samu v situacích, kdy se dříve bála nebo styděla. Přetrvává ještě strach ze selhání a částečně nervozita. Na druhé kontrole říká, že se znovu objevily výtoky, na které trpěla dříve (klasická očistná reakce, objeví se výtok zlepší se psychika, či hlouběji uložené orgány). Dále se znovu objevily genitální bradavice, které byly hojně potlačované! (Organismus začal pracovat přesně podle Heringových zákonů). Spolu s reverzními symptomy se jí navrátila energie. Říká, že energie má poslední dobou fakt hodně. Na další kontrole říká že výtoky i bradavice samy odešly a má spousty pozitivní energie, což je ,,úplně perfektní.''

Kolikovitá dysmenorhea

žena 23 let

Obrovské menstruační bolesti, přecházející do kolapsu, zvracení, průjem, tetánie, ledového potu, neustupujících křečí. Běžné růžové pilulky nezabírají.  

Gynekologie bez nálezu. Jedná se tedy o primární dysmenorheu s emociálními výkyvy. Každý měsíc je to extrémní ale mdloby a kolapsy přicházejí zhruba 5x do roka. 

Podáno homeopatikum z minerální říše. Bolesti se značně snížily. Pacientka tvrdí, že jsou únosné a může normálně fungovat. Pokud se objeví náznak na kolaps okamžitě užije dvě kuličky a nastartovaný proces se uvolní. Koliky vyřazující z provozu se snížily na jednou za rok až dva. 

Pravostranná hemiplegie

chlapeček 3 roky

Chlapeček po velmi těžkém porodu, kdy uvízl v porodních cestách a neměl dostatek kyslíku. 

Celá pravá strana je bez svalového tonusu. Chlapeček se jenom plazí. Z úst mu vytékají sliny. Nemluví i když se o to pokouší. Vydává pouze zvuky. Lékaři doporučili fyzioterapii a masáže. Avšak situace se nikam nevyvíjí. 

Podáno homeopatikum z minerální říše v ředění 200C. Podáno opakovaně. Téměř po 6 týdnech mi rodiče poslali fotografii kloučka jak sám stojí. Jeho případ se začal velmi rychle zlepšovat! Začal se sávat samostatnějším.

Záněty průdušek opakované

holčička 2,5 let

Maminka holčičky už si nevěděla rady se svou dcerou, která měla od očkování Hexa vakcínou neustále dýchací potíže, záněty průdušek doprovázené vysokými horečkami 38-39 stupňů. Od března do září měla 5x ATB. Doktor říká, že má špatnou imunitu, ať se vyhýbá kolektivu. Trpí na noční kašle, při kterých se dusí. Kašel je dráždivý a suchý. Neustále jí teče z nosu. Má problémy s nosní mandlí, znatelně chrčí! Jak začne podzim prakticky nemůže chodit do školky, každá rýma se jí rozjede do nemoci. Trpí na zácpy. Holčička je velmi neklidné a netrpělivé dítě. Je velmi tvrdohlavá s všechno jí rozčílí. Hází věcmi o zeď nebo kope nohama. Na svůj věk chce dělat všechno jako dospělák. Měla prý velkou hlavu oproti tělu. Mluvit začala velmi brzy a rychle.

Na začátek byla podaná nosoda, která jak mi bylo řečeno při první kontrole, úplně vyřešila její problémy s chováním, přestala s sebou prý házet na zemi, neměla ani jeden záchvat pláče pro nic za nic, začala pravidelně vylučovat a lépe spát. Začala hodně vysmrkávat a zmizely teploty. I přes to, že celá rodina prošla chřipkou, ona žádnou nedostala. Po druhé kontrole bylo vše stále zlepšené pouze přetrvává zvětšená nosní mandle a jejích chrčení. Byl doporučen lék z minerální říše. Po léku se jí začalo se jí dobře dýchat. Začala být schopná chodit do školky a situace se proměnila, zatímco před tím tam stále nebyla teď tam i o virózách byla stále! Pokud měla náběh na rýmu do dvou až třech dní se to samo spravilo a nerozjelo se to do nemoci. Chrčení úplně vymizelo a holčička se zdá být po roce od první návštěvy úplně zdravá.

Akutní tonzilitida - angína

muž 30 let

Muž důvěřující zejména přírodní medicíně se na mě obrátil z dotazem, ohledně rychle se zhoršující bolesti v krku, doprovázející nemožnost polknout, bolest hlavy. Horečka začínala plíživě, potí se zejména v oblasti šíje, krku. Muž působí jemně a delikátně jakoby se za své potíže styděl a nechce je otevřeně popisovat. Navíc ho bolí i mluvit jakoby měl krk plný hmoty, která mu znemožňuje volně komunikovat. Mandle mají bílé čepy.

Byl doporučen minerální lék v LM potenci (kuličky se užívají v roztoku vody). Muž popíjel roztok během dne, večer cítil ještě velkou bolest celého těla a nemohl mluvit už vůbec, tedy výrazně se to zhoršilo. O to větší překvapení při raním probuzení se bolest začala postupně uvolňovat. Roztok popíjel ještě celý den, k večeru už se cítil o hodně lépe a mohl normálně komunikovat s rodinou. Třetí den cítil, jakoby potíže začaly ustupovat úplně. Antibiotika nakonec ani nebyla potřeba nasadit neboť si jeho imunita poradila se zánětem sama skrze homeopatický impulz. Za 4 dny od prvního podání se cítil zdráv a tonzilitida byla bez recidivy. Neopakovala se. 

Arytmie srdce- žena 58 let

Žena ve vleku velkého pracovního tempa z vlastní vůle, trpící ataky rychlého bušení srdce, zejména večer když je v klidu, trpí na zmatenost kdy najednou zapomíná normální věci, například kam zaparkovala a podobně. Dále trpí na svědivost celého těla. Dostala lék z rostlinné říše 200C. Srdce se začalo okamžitě klidnit a žena se začala dostávat do svého přirozeného rytmu (sebe sama i jejího srdce). Mysl se uvolnila a situace se krásně zklidnila.

Bolest prsou a výkyvy nálad

žena 48 let

Žena přišla s permanentní bolestí prsou, která neustále pne. Dříve se objevovala pět dní před menzes. Teď je konstantní. Říká, že je teď celkově v neladu a nepohodě. Má strach z rakoviny prsu neboť prý hodně žen v období klimakteria onemocní rakovinou. Střídají se nálady deprese s pohodou v rozmezí pár dní. Trpí na bolesti hlavy v souvislosti s hlukem, prachem velkoměst s citlivostí očí. Říká, že je citlivá na nespravedlnost a nevadí jí se ozvat. Miluje přírodu. Jako malá trpěla na angíny.

Byl podán lék z rostlinné říše 30C opakovaně. Hned po pár dnech pnutí na prsou začalo odeznívat. Přestala  se cítit v neladu, odezněl strach z nemocí. Výkyvy nálad už nejsou! Po měsíci se lehce začal objevovat fyzicky náznak návratu pnutí, byl podán stejný lék o vyšší potenci 200C. Bolest a pnutí úplně odezněly.

Migrény a vertigo

žena 30 let

Záchvaty migrenózních stavů, vyřazující klientku na 2 dny z denních povinností.

Bolesti přicházejí z oblasti šíje, šíří se krční páteří do hlavy. Přichází ochromující motání hlavy. Klientce nepomáhá nic kromě pokusu ležet v klidu. Následuje zvracení.

Podáno homeopatikum z živočišné říše v ředění 200C. Záchvaty začaly prodlužovat intervaly mezi sebou a zjemňovat průběh. Zhruba po půl roce se potíže začaly vytrácet úplně.

Menstruační potíže s malátností, silná bolest a hojné krvácení

žena 32 let

Žena trpí na velmi bolestivou, silnou a nepravidelnou menstruaci. 13 dní špinění 2 krvácení. Jakoby stále menstruuje. Při spuštění krvácení pomáhá pouze ležet schoulená, nehýbat se a nic nedělat. Když krvácení sílí zhoršují se i bolesti břicha a motání hlavy. (Hlava se však motá i během měsíce). Při krvácení, má pocit ,,na kapačky'' protože ztratí hodně krve. Bolest jí nutí se ohnout v pase. Křeče. Bolest hlavy. Bolest břicha doprovází výrazná malátnost s motáním hlavy. Úplně ztratí schopnost soustředění a pozornosti. Problémy začaly po vysazení antikoncepce. Bolest prsou a plačtivost s depresí před spuštěním krvácení. 

Podán rostlinný lék 30C. Bolesti přestaly! S lékem mohla fungovat normálně. Malátnost zmizela! Objevil se herpes na hrázi. (Jako reverzní symptom). Nepravidelnost však zůstává. Pocity na inkontinenci, křížení nohou a odpor k sexu byl podán zvířecí lék v ředění 200C. Menzes se hned srovnala po letech na cyklus po 28 dnech! Krvácení je normální nikoli silné. Genitální opar úplně zmizel. Bolestivost při krvácení se nevrátila.

Nespecifická bolest bříška

holčička 9 let

Holčička se budí s bolestí bříška a pocitem na zvracení. Situace se opakuje 1x týden pravidelně. Kňourá a je slabá. I přes to, že večer jedla lehkou zeleninku. Trvá zhruba půl den než to poleví. Není to vždy se zvracením. Cca 1x za měsíc se objeví horečka s bolestí hlavy. Potíže začaly od úrazu hlavy. Ráno bývá zamračená a všechno je horší psych. i fyz. Má silný odpor k mléku a chuť na uzené. Má alergii na chlupy koně, které miluje. Má ráda samotu. Maminka říká že je ,,svá'' a nerada by ukázala na venek ve škole, že by se rozplakala. Má ráda malé děti a stará se o ně. Někdy se projeví panovačně. Má ,,svou'' hlavu. Jako miminko byla velmi vzpurná. Má vztah k vážné hudbě, působí na ní silně. Hraje na housle a klavír.

Byl podán lék minerální říše, opakovaně 15C, kdy bolesti hlavy vymizely a celkově přišlo zlepšení. Bolesti bříška prodlužovaly intervaly a postupně mizely. 

Gynekologické potíže a výtoky

žena 21 let

Žena mě vyhledala s dlouhotrvajícími výtoky, které se prakticky nedaly zaléčit, jen se proměňovala konzistence a úpornost. I přes mnohonásobné nasazování ATB měla opakovaně nález ureoplazmata a mykoplazmata. Cysty na vaječnících. Spolu s výtoky si žena stěžovala na problémy s močením, píchání v pravém podbříšku a bolest zad. Velmi bolestivá menzes. Emociálně měla neustále pocit, že je na všechno sama. Tedy intenzivní pocit samoty kombinující se s pocitem využívání od všech dosavadních partnerů. Říká, že má problém odpouštět. Sní o lásce na celý život. Nemůže koukat ani na romantické filmy, říká že z nich má depku.

Klientce byl doporučen ,,ženský'' lék z rostlinné říše. pouze jednorázově. Bez opakování. Na první kontrole mi oznámila že po dlouhé době měla bezbolestnou menzes, přestaly jí bolet záda. Cítí je jen když se špatně pohne. Psychicky úplně přestala mít potřebu stále ,,někoho,, mít. V souvislosti s tím se úplně vytratily i výtoky. Říká ,,teď už to neřeším¨ jestli někoho mám nebo ne. Výrazně se zlepšilo pálení při močení. Píchání v pod bříšku vymizelo úplně. Říká že už není jako člověk tak intenzivní už jí nevadí koukat ani na televizní příběhy.

Akutní vyrážka po očkování 

dívka 13 let,  vyrážka - alergická reakce, která odolávala farmakologické léčbě 3 měsíce

Vyhledala mě maminka mladé dívky, které se vytvořila akutní svědivá vyrážka po celém těle. Jednalo se mapy červených fleků připomínající kopřivku. Fleky se neustále přesouvaly z místa na místo. Vyrážka se objevila týden po očkování proti rakovině děložního čípku. Tedy etiologie je očkování, neboť v minulosti nikdy nic takového neměla. Po očkování jí i velmi bolelo rameno. 

Vyrážka se přesouvá z místa na místo. Vždy však rovnoměrně na obou stranách tělesných partií zrcadlově. Jsou to rudé horké mapy, které vždy vystoupnou nad povrch kůže a velmi svědí (obr.1). Teplá voda potíže výrazně zhoršuje. Kůži si dívka chladí a to jí ulevuje. Zároveň je pociťována zimnice. Rty velmi silně otekly. Dále se objevily na rtech tři opary naráz. Dívce se také hůř dýchá. Používá dva léky tišící symptomy, které jakmile však vysadí ihned se objeví potíže znovu. Již tři měsíce každý den. Což přivádí maminku dívky k zoufalství. (Lékařka se k situaci nestaví vstřícně i přes zákrok který byl proveden, proto vyhledaly alternativní medicínu). Dívku dále trápí občasné bolesti kloubů, zejména kolen a čelistí.

Byl podán homeopatický lék z rostlinné říše v ředění 30C. 1x týdně. Doporučeno nepotlačovat a vydržet. Po zhruba týdnu píše maminka, že moc děkuje, že to vypadá na dobré cestě, že je vyrážka na ústupu. Další týden maminka píše, že se znovu objevil menší opuchnutí rtu a tam kde bývala původně vyrážka, se občas udělaly tvrdší malé bouličky (obr.2), změnilo to vizuální charakter. Další změnou je, že to samo do dvou hodin mizí. Dobrá zpráva je, že už si organismus začíná pomáhat sám i bez opakování homeo (či ji jiného léku, které již vysadily neboť problém neléčily pouze potlačovaly. Dívka, říká že se cítí ,,úplně'' skvěle a malé pupínky úplně přestala řešit. Homeopatikum bylo zopakováno ještě i v mezi čase ráno a večer. Pět týdnů od podání prvního homeopatika už je dívka bez symptomů na kůži a vede se jí skvěle. Jak sama říká cítí se teď táák svobodně!

ZVÍŘECÍ HOMEOPATIE

Falešná březost - fenka 3,5 let, nateklé cecíčky, zaschlé mlíčko z odtékající ze žláz, je hodně smutná, v noci kňourá až paničku vzbudí, přes den je dost spavá, je hodně mazlivá, pořád si stele pelech, nechce žrát a venku je utahaná.

Fenka dostala Homeopatický lék 9C ze zvířecí říše. Začala hodně a často močit a pomalu splakávat (od hrudníku dolů), odvodňuje se, mlíčko přestalo okamžitě odtékat. Jinak už je jak střela, venku je aktivní, už zase žere a je radostná. Toto byl výsledek do 3 dnů! Zbylých pár dní se zklidnily i nejspodnější cecíky.

Falešná březost a krvavý výtok - fenka 8 let, má velmi nateklé cecíčky, z kterých vytéká mlíčko, hrabe si pelíšky, je extrémně mazlivá a miluje vás tak intenzivně až zjistíte, že kopuluje s vaší rukou :) Je více spavá a poslední tři dny jí z pochvy vytéká krvavý hlen. Hárala však před několika týdny a proto je háraní vyloučeno. Tento stav už trvá zhruba dva až tři týdny. Podáno homeopatikum z rostlinné říše 30C. Do dvou dnů se stav absolutně zlepšil. Dva dny velmi tvrdě spala i přes den. Následně ustal výtok z pochvy, cecíčky splaskly, její nálada se přetočila do obvyklého solitéra, který si přes den dělá to svoje na zahradě a nemá čas na naskakování na nohu nebo ruku. Výtok z mléčných žláz ustal kompletně do zhruba čtyř dnů. Energie se vrátila.

Vleklý problém s očíčkem - fenka 4 roky. (Tento případ jsem měla popsaný na fb, který mi smazán a proto informace budou velmi zběžné). Docházelo k častému zarudnutí a zánětům rohovky. Zbytnělou jí posléze několikrát obrušovali frézkou! Fence se problém vracel i několikrát do roka. Zde jsem kombinovala léků více v nižším ředění. Byl to vytrvalejší proces, ale se zdárnými výsledky.

Autoimunitní zánět nehtového lůžka směřující k nekróze - Pejsek 7 let. Zimomřivému pejskovi, každou zimu praskaly drápy až dovnitř nehtového lůžka. Proces byl velmi bolestivý, neboť někdy došlo i k obnažení nehtového nervu. Celý zánět se poté usadil okolo kůstky, kde se podle slov lékaře zapouzdřil a je možné, že se k němu nedostanou ani antibiotika, která nařídil užívat půl roku. Zmínil i riziko amputace. Nejdříve jsme však nasadili homeopatika z minerální říše 30C obden, která překvapivě do pár dnů vypudila hnis z oteklé bambule ven. Hnis začal vytékat a bolestivost se rapidně zlepšila, pejsek na nohu normálně našlapoval a běhal bez kulhání. Prst se ztenčil na původní velikost. Na kontrole byli pochváleni za vzorné užívání ATB, do doby kdy byla vrácena krabička na stůl s neporušeným obalem. Homeopatika zachránila prst i pejska od půlroční zátěže užívat chemii. 

Nesestouplé varle - štěně pejska 5 měsíců. Pejskovi sestouplo pouze jedno varlátko, druhé uvízlo v břišním kanále. Doktor oznámil, že pokud ne-sestoupilo do teď, už se tak pravděpodobně nestane. Připravoval majitele na budoucí operaci, aby se předešlo případným komplikacím v břiše (a to i zhoubným). Zkusili jsme Homeopatikum z periodické tabulky prvků. A hle - ono to zabralo. Do 14 dnů bylo dole. Pejska zachránilo od zákroku a majitelku od nervů.

Kožní vyrážka - pejsek 6 let. Rychle se šířící vyrážka, která velmi svědí. Pejsek si to neustále rozškrábává. Navíc je horko a vlhko, které vytváří dokonalé prostředí pro šíření. Z vyrážky vytéká bělavá tekutina. Podalo se homeopatikum z rostilné říše v potenci 15C. Čistilo se propolisem a škrábance propolisovou mastí. Nepodaly se žádná chemická léčiva. Vyrážka se do 14 dní zcela zahojila.

Zánět dělohy - aneb hrobníkovy z lopaty - fenka 14 let. Po hárání se jí objevil zánět dělohy 2-3 cm uzavřený - bez výtoku. Neustále se třese. V noci se budí vyděšená a zmatená a někdy dokonce jen tak vystřelí. Zdá se někdy apatická. Má problémy s močením. V minulosti měla problémy s ledvinami. Je velmi žíznivá. Dělá doma velké loužičky. Má šelest na srdci. Lékař jí okamžitě poslal na drahou operaci/kastraci, aby dělohu vyjmuli. Neboť prognóza u staré fenky není příliš pozitivní navíc s možností recidivy. Majitelka působila velmi smutným dojmem neboť to nevypadalo opravdu dobře. Dostala 3x denně minerální lék, po 4 dnech se zánět otevřel a začal vytékat hnis, žlutý výtok. Začala vypadat jako když jí bolí močení. Změnila jsem lék a ještě přidala jeden lék z rostlinné říše sloužící jako tonikum dělohy. To fence výrazně ulevilo a zánět se doléčil do pár dnů i bez antibiotik, operace!