***Orientální poznávací cesty***

SEBEPOZNÁVÁNÍ V POUŠTI A NA ENERGETICKY SILNÝCH PŘÍRODNÍCH MÍSTECH

OMÁN

cesta: poznávací s programem

náročnost: pohodové poznávání 

cesty na míru: individuální


Omamný OMÁN - cesta vůní a vizí 

Transformační prožitková cesta sebepoznání a uzdravování v prostředí moudré pouště, vitalizující oázy, vznešenosti hor i svěžího oceánu v doprovodu všudypřítomné posvátné vůně Kadidla. 

Vydáme se společně za vůní pravého orientu. Budeme zde nalézat svou jedinečnou vůni srdce včetně osobní vůně parfémové. Čeká nás relaxace v oáze i na pobřeží. Půjdeme do hlubin osobní pravdy a autenticity až k doteku své vize. Propustíme nepotřebné a otevřeme se novému.

Průvodce a lektor: Barbora Lycana, individuální cesty na míru pro malé skupinky. Ve spolupráci s cestovními kancelářemi.

OMÁN

Omamný Omán

Cesta odkládání duševního klestí a zapálení ohně pravdy mezi dunami jež duní tichem. Duny jako tiší svědci pravdy a lásky se schopností se proměňovat a přesýpat podle směru větru, jenž jim šeptá svou inspiraci. Následovat toho vnitřního vlka, toužícího běžet bosí pouští a nechat spadnout vše tíživé jež si možná ze slušnosti vypůjčil. Ve třpytu hvězd noční oblohy pouště zahlédnout i tu Hvězdu svou, uslyšet v nezkrotném tichu její zpěv, zažít její poselství. Být tak blízko, že ta promluva je hmatatelná.

Těm, jež slyší volání živé pouště, té části v nás jež chce být prožita, zažita, zvědoměna. Těm, jež chtějí poznat blíže své aspekty, opustit osobní lži a nalézt svůj směr je otevřen tento společný prostor poznání. To vše v doprovodu vitalizujících cvičení, přednášek, osobních konzultací a přírodních krás nezapomenutelného jižního Ománu.

Sultanát Omán:

leží na východě Arabského poloostrova. Omán si zachovává tradiční zvyky i architekturu. Nenarazíte zde na žádné mrakodrapy. Omán se pyšní netknutými a nekonečnými plážemi, horskými scenériemi, zelenými oázami a pouští plnou písečných dun. Je to země Perského zálivu a tak zde nalezneme esenci pohádky Tisíc a jedné noci. Všude voní kadidlo. Na tradičních trzích ,,souq,, se můžete setkat také s magickými flakony plnými okouzlujících vůní Arabských parfémů. Naše putování se bude odehrávat zejména v jižní časti Ománu. Je to oblast zvaná Dhofár. Na severu Dhofáru nalezneme mohutné písečné duny pouště Rub al-Chálí. V centrální části se nachází kamenitá poušť přerušovaná koryty mnoha ,,Vádí'' neboli zelených údolí s vodními potůčky či vodopády. Poznáme centrální město jižní oblasti Salalah. Je to jediné místo Arabského poloostrova, kde zasahují monzuny. Mezi červencem a zářím jsou zde monzuny zdrojem srážek, což je pro Arábii velmi netypické, neboť oblast ze zabarví do zelena. Omán patří k luxusnějším zemím a jeho standard je vyšší úrovně. Vše je čisté a nablýskané. Jídlo je rovněž velmi kvalitní, pestré a čerstvé. Ománci si potrpí na vynikající svěží fresh džusy, které nalezneme všude, jsou hutné a plné vitamínů. K dalším jejich specialitám patří např. Halva sladký pokrm s medem.

Program:

Při důkladném poznávání jižního Ománu nás čeká zejména aktivace sebeléčivých sil. V podobě bioaktivního cvičení Mana move, naučíte se sebeléčivé sestavy oslovující vnitřní orgány, jejich detoxikaci a regeneraci. Dechová vitalizace a rytmizace v kruhu. Zažijeme 3 transformační noci v jedné z nejkrásnějších pouští světa. Naučíme se naciťovat a praktikovat na sobě sám Craniosakrální terapii a její Dech života. Zažít to, co nás oživuje v tepu pouště je nezapomenutelný okamžik. Rozpoznáme vlastní otisky mysli, za pomocí tarotových karet se vydáme do říše podvědomí a jeho vzorců, jež nás brzdí a nebo vyzívají k překonání. Čekají nás večery plné povídání, Súfijské mystiky a básní v duchu persijského básníka 12.stol. Rúmího. Přednášky na téma homeopatie, psychosomatika a další. Vytvoříte si vlastní orientální parfém který můžete používat jako amulet z dalekých cest. Navštívíme překrásnou mešitu, pravý arabský souq (trh). Budeme plavat s delfíny. Zkrátka maximum poznání i dobrodružství v této pohádkově krásné zemi Sultána Kábúse.

Itinerář - detailní zpracování cesty na vyžádání.