***Orientální poznávací cesty***

SEBEPOZNÁVÁNÍ V POUŠTI A NA ENERGETICKY SILNÝCH PŘÍRODNÍCH MÍSTECH

OMÁN - listopad 2018

termín: 24.11. - 5.12.2018                                                         cena: 56 000 Kč/osoba                                                        cesta: poznávací s programem                             náročnost: pohodové poznávání s revitalizací, 8-12 osob

Omamný OMÁN - cesta vůní a vizí 

Transformační prožitková cesta sebepoznání a uzdravování v prostředí moudré pouště, vitalizující oázy, vznešenosti hor i svěžího oceánu v doprovodu všudypřítomné posvátné vůně Kadidla. 

Vydáme se společně za vůní pravého orientu. Budeme zde nalézat svou jedinečnou vůni srdce včetně osobní vůně parfémové. Čeká nás relaxace v oáze i na pobřeží. Půjdeme do hlubin osobní pravdy a autenticity až k doteku své vize. Propustíme nepotřebné a otevřeme se novému.

Průvodce a lektor: Barbora Lycana                                                                                     Pořadatel: www.ckmandala.cz

OMÁN

Omamný Omán

Cesta odkládání duševního klestí a zapálení ohně pravdy mezi dunami jež duní tichem. Duny jako tiší svědci pravdy a lásky se schopností se proměňovat a přesýpat podle směru větru, jenž jim šeptá svou inspiraci. Následovat toho vnitřního vlka, toužícího běžet bosí pouští a nechat spadnout vše tíživé jež si možná ze slušnosti vypůjčil. Ve třpytu hvězd noční oblohy pouště zahlédnout i tu Hvězdu svou, uslyšet v nezkrotném tichu její zpěv, zažít její poselství. Být tak blízko, že ta promluva je hmatatelná.

Těm, jež slyší volání živé pouště, té části v nás jež chce být prožita, zažita, zvědoměna. Těm, jež chtějí poznat blíže své aspekty, opustit osobní lži a nalézt svůj směr je otevřen tento společný prostor poznání. To vše v doprovodu vitalizujících cvičení, přednášek, osobních konzultací a přírodních krás nezapomenutelného jižního Ománu.

Sultanát Omán:

leží na východě Arabského poloostrova. Omán si zachovává tradiční zvyky i architekturu. Nenarazíte zde na žádné mrakodrapy. Omán se pyšní netknutými a nekonečnými plážemi, horskými scenériemi, zelenými oázami a pouští plnou písečných dun. Je to země Perského zálivu a tak zde nalezneme esenci pohádky Tisíc a jedné noci. Všude voní kadidlo. Na tradičních trzích ,,souq,, se můžete setkat také s magickými flakony plnými okouzlujících vůní Arabských parfémů. Naše putování se bude odehrávat zejména v jižní časti Ománu. Je to oblast zvaná Dhofár. Na severu Dhofáru nalezneme mohutné písečné duny pouště Rub al-Chálí. V centrální části se nachází kamenitá poušť přerušovaná koryty mnoha ,,Vádí'' neboli zelených údolí s vodními potůčky či vodopády. Poznáme centrální město jižní oblasti Salalah. Je to jediné místo Arabského poloostrova, kde zasahují monzuny. Mezi červencem a zářím jsou zde monzuny zdrojem srážek, což je pro Arábii velmi netypické, neboť oblast ze zabarví do zelena. Omán patří k luxusnějším zemím a jeho standard je vyšší úrovně. Vše je čisté a nablýskané. Jídlo je rovněž velmi kvalitní, pestré a čerstvé. Ománci si potrpí na vynikající svěží fresh džusy, které nalezneme všude, jsou hutné a plné vitamínů. K dalším jejich specialitám patří např. Halva sladký pokrm s medem.

Program:

Při důkladném poznávání jižního Ománu nás čeká zejména aktivace sebeléčivých sil. V podobě bioaktivního cvičení Mana move, naučíte se sebeléčivé sestavy oslovující vnitřní orgány, jejich detoxikaci a regeneraci. Dechová vitalizace a rytmizace v kruhu. Zažijeme 3 transformační noci v jedné z nejkrásnějších pouští světa. Naučíme se naciťovat a praktikovat na sobě sám Craniosakrální terapii a její Dech života. Zažít to, co nás oživuje v tepu pouště je nezapomenutelný okamžik. Rozpoznáme vlastní otisky mysli, za pomocí tarotových karet se vydáme do říše podvědomí a jeho vzorců, jež nás brzdí a nebo vyzívají k překonání. Čekají nás večery plné povídání, Súfijské mystiky a básní v duchu persijského básníka 12.stol. Rúmího. Přednášky na téma homeopatie, psychosomatika a další. Vytvoříte si vlastní orientální parfém který můžete používat jako amulet z dalekých cest. Navštívíme překrásnou mešitu, pravý arabský souq (trh). Budeme plavat s delfíny. Zkrátka maximum poznání i dobrodružství v této pohádkově krásné zemi Sultána Kábúse.

Itinerář:

1.den

Přílet do Salalahu ve večerních hodinách.

2.den

Relax na pláži a seznámení s místní kulturou. Adaptace a seznámení s programem a možnostmi.

3.den

Výlet do hor a ,,vádí,, k říčkám, pramenům a vodopádům, jejichž intenzita je odvislá od počasí. Zelená údolí mezi horami. Pozdravení se s Ománským živlem vody jakožto posvěcení se pro cestování po zemi v míru a dobrém záměru. Naladění se na vykonání užitečné práce sám na sobě. Vypravíme se teréními auty do zalesněných kopců. Navštívíme přírodní prameny Ain Garziz. Relaxace a vitalizační cvičení. Je zde překrásný výhled na Salalah a na sousedící hory. V blízkosti se nachází několik jeskyní. My navštívíme jeskyni Ittin. Dále se vyprávíme ,,cik cak,, stezkou do hor Jabal Al Qamar neboli Měsíčních hor. Poté se vydáme dolů k pláži Al Fizayah, kde bude možnost se vykoupat. Výlet ke gejzírům na pobřeží Mughsail.

4.den

Ranní cvičení na pobřeží. Naučíme se sebeléčivé sestavy z dílny Mana move, detoxikaci orgánů, techniky aktivace sebeléčivých sil. Výlet lodí na moře za divokými delfíny. Plavání v krásných zátočinách, šťastlivci si s delfíny i přímo zaplavou. Poznáme jejich hravost i divokost, která se dotkne i naší schopnosti radovat se z přítomného života tady a teď.

5.den

Čeká nás celodenní výlet do historických částí Dhofáru. Taqah Castle, kde se dozvíme jak zde žily před 200 lety babičky Sultána a jak si vyráběly svépomocí vše potřebné pro každý den. Dále budeme pokračovat na archeologické naleziště Khor Ruri/Sumhuram původně opevněné město, které sloužilo jako námořní portál pro obchodníky s Kadidlem. Mirbat přístav a rybí trh, Mirbatská pevnost, navštěva zajímavého mauzolea učence Mohameda Bin Ali.

6-9.den přejezd do pouště

Navštívení pouštní Atlantídy města - Wubar. Mystické místo, které zahalily tuny písku. Pokračování do nitra pouště Rub al Chálí - dotek pravých Slunečních lázní, dobijeme se solární energií v silně rozvibrované pouštní krajině, mezi dunami aneb vítejte v ,,Slunečním chrámu,, Pozorování západu slunce mezi dunami, tichá meditace a pozdravení se s pouští. Oheň a sdílení v kruhu, čtení básní a vnitřní práce.

7.den

Pozorování východu slunce mezi dunami, zacvičíme si mezi čistými nedotčenými dunami při východu slunce, práce s dechem, Sufijské cvičení. Přejezd do Oázy a odpočinek. Navštívíme sirné prameny, vyvěrajících z hlubin pouště. Vedená práce na vnitřních tématech.

8.den - Východ slunce na vrcholcích dun. Přejezd do další Oázy. Páce na vnitřních tématech. Meditace.

9.den - východ slunce, cvičení mezi dunami, rozloučení se s pouští. Adrenalinová jízda na dunách. Výlet do velbloudí farmy. Návštěva kadidlové farmy. Návrat do Salalahu.

10.den

Relax u oceánu, večerní cvičení v náručí šumění oceánu, přednášky na témata svépomoc v homeopatii, craniosakrální terapie, tarot a mnoho dalších témat dle zájmu skupiny..

11.den

Půldenní výlet. Průzkum městečka Salalah a jeho okolí. Návštěva Sultánského paláce a překrásné mešity. Vypravíme se na pravý arabský souk (trh) plný neuvěřitelných vůní, přírodních vonných olejů, parfémů, vykuřovadel a všech typů a kvalit Kadidla. Vyrobíte si svůj vlastní parfém, který se stane vaším důvěrným amuletem z cesty, svou vůni Srdce. Nakoupíte překrásné orientální dárky a léčivé produkty ochutnáte místní speciality a sladkosti, jako je například Halva. Navštívíme muzeum Kadidla a originální místo uměleckých řemesel šikovných místních žen Oman house handicrafts. Ochutnáme čerstvé kokosové šťávy z místních plantáží. 

Odlet do Prahy ve večerních hodinách.

12.den 

Přílet do Prahy v ranních hodinách

***v rámci zkvalitnění služeb změna organizace programu vyhrazena.


Cena zahrnuje:

Letenky Praha-Salalah/Salalah-Praha. 7x noc v hotelu. 7x snídani. 3x noc v pouštním nomádském kempu. 3x plnou penzi. Transféry z letiště/na letiště. Všechny výlety. Všechny vstupné. Služby průvodce včetně pouštních průvodců. Program sebepoznání, sebeléčení, cvičení, přednášky.

Cena nezahrnuje:

Vízum 1200Kč. Příplatek za obědové boxy během výletů (1x cca 250 Kč). Osobní terapie


''Všem, kdo cítí, že nastává čas si dopřát prostor pro svou osobní cestu srdce, nalézt svou osobní vizi a s láskou o ni pečovat, ten je zván a volán na cestu za dobrodružstvím a poznáním. Na cestu Ománskou pouští a za dalšími krásami této země''. ***Lycana