***Orientální poznávací cesty***

SEBEPOZNÁVÁNÍ V POUŠTI A NA ENERGETICKY SILNÝCH PŘÍRODNÍCH MÍSTECH

OMÁN

cesta: poznávací s programem

náročnost: pohodové poznávání 

skupinky: 4/8/12 osob


Omamný OMÁN - cesta vůní a vizí 

Transformační prožitková cesta sebepoznání a uzdravování v prostředí moudré pouště, vitalizující oázy, vznešenosti hor i svěžího oceánu v doprovodu všudypřítomné posvátné vůně Kadidla. 

Vydáme se společně za vůní pravého orientu. Budeme zde nalézat svou jedinečnou vůni srdce včetně osobní vůně parfémové. Čeká nás relaxace v oáze i na pobřeží. Půjdeme do hlubin osobní pravdy a autenticity až k doteku své vize. Propustíme nepotřebné a otevřeme se novému.

Průvodce a lektor: Barbora Lycana, individuální cesty na míru pro malé skupinky. Ve spolupráci s cestovními kancelářemi.

OMÁN

Omamný Omán

Cesta odkládání duševního klestí a zapálení ohně pravdy mezi dunami jež duní tichem. Duny jako tiší svědci pravdy a lásky se schopností se proměňovat a přesýpat podle směru větru, jenž jim šeptá svou inspiraci. Následovat toho vnitřního vlka, toužícího běžet bosí pouští a nechat spadnout vše tíživé jež si možná ze slušnosti vypůjčil. Ve třpytu hvězd noční oblohy pouště zahlédnout i tu Hvězdu svou, uslyšet v nezkrotném tichu její zpěv, zažít její poselství. Být tak blízko, že ta promluva je hmatatelná.

Těm, jež slyší volání živé pouště, té části v nás jež chce být prožita, zažita, zvědoměna. Těm, jež chtějí poznat blíže své aspekty, opustit osobní lži a nalézt svůj směr je otevřen tento společný prostor poznání. To vše v doprovodu vitalizujících cvičení, přednášek, osobních konzultací a přírodních krás nezapomenutelného jižního Ománu.

Sultanát Omán:

leží na východě Arabského poloostrova. Omán si zachovává tradiční zvyky i architekturu. Nenarazíte zde na žádné mrakodrapy. Omán se pyšní netknutými a nekonečnými plážemi, horskými scenériemi, zelenými oázami a pouští plnou písečných dun. Je to země Perského zálivu a tak zde nalezneme esenci pohádky Tisíc a jedné noci. Všude voní kadidlo. Na tradičních trzích ,,souq,, se můžete setkat také s magickými flakony plnými okouzlujících vůní Arabských parfémů. Naše putování se bude odehrávat zejména v jižní časti Ománu. Je to oblast zvaná Dhofár. Na severu Dhofáru nalezneme mohutné písečné duny pouště Rub al-Chálí. V centrální části se nachází kamenitá poušť přerušovaná koryty mnoha ,,Vádí'' neboli zelených údolí s vodními potůčky či vodopády. Poznáme centrální město jižní oblasti Salalah. Je to jediné místo Arabského poloostrova, kde zasahují monzuny. Mezi červencem a zářím jsou zde monzuny zdrojem srážek, což je pro Arábii velmi netypické, neboť oblast ze zabarví do zelena. Omán patří k luxusnějším zemím a jeho standard je vyšší úrovně. Vše je čisté a nablýskané. Jídlo je rovněž velmi kvalitní, pestré a čerstvé. Ománci si potrpí na vynikající svěží fresh džusy, které nalezneme všude, jsou hutné a plné vitamínů. K dalším jejich specialitám patří např. Halva sladký pokrm s medem.

Program:

Při důkladném poznávání jižního Ománu nás čeká zejména aktivace sebeléčivých sil. V podobě bioaktivního cvičení Mana move, naučíte se sebeléčivé sestavy oslovující vnitřní orgány, jejich detoxikaci a regeneraci. Dechová vitalizace a rytmizace v kruhu. Zažijeme 3 transformační noci v jedné z nejkrásnějších pouští světa. Naučíme se naciťovat a praktikovat na sobě sám Craniosakrální terapii a její Dech života. Zažít to, co nás oživuje v tepu pouště je nezapomenutelný okamžik. Rozpoznáme vlastní otisky mysli, za pomocí tarotových karet se vydáme do říše podvědomí a jeho vzorců, jež nás brzdí a nebo vyzívají k překonání. Čekají nás večery plné povídání, Súfijské mystiky a básní v duchu persijského básníka 12.stol. Rúmího. Přednášky na téma homeopatie, psychosomatika a další. Vytvoříte si vlastní orientální parfém který můžete používat jako amulet z dalekých cest. Navštívíme překrásnou mešitu, pravý arabský souq (trh). Budeme plavat s delfíny. Zkrátka maximum poznání i dobrodružství v této pohádkově krásné zemi Sultána Kábúse.

Itinerář:

1.den

Přílet do Salalahu ve večerních hodinách.

2.den

Relax na pláži a seznámení s místní kulturou. Adaptace a seznámení s programem a možnostmi.

3.den

Výlet do hor a ,,vádí,, k říčkám, pramenům a vodopádům, jejichž intenzita je odvislá od počasí. Zelená údolí mezi horami. Pozdravení se s Ománským živlem vody jakožto posvěcení se pro cestování po zemi v míru a dobrém záměru. Naladění se na vykonání užitečné práce sám na sobě. Vypravíme se teréními auty do zalesněných kopců. Navštívíme přírodní prameny Ain Garziz. Relaxace a vitalizační cvičení. Je zde překrásný výhled na Salalah a na sousedící hory. V blízkosti se nachází několik jeskyní. My navštívíme jeskyni Ittin. Dále se vyprávíme ,,cik cak,, stezkou do hor Jabal Al Qamar neboli Měsíčních hor. Poté se vydáme dolů k pláži Al Fizayah, kde bude možnost se vykoupat. Výlet ke gejzírům na pobřeží Mughsail.

4.den

Ranní cvičení na pobřeží. Naučíme se sebeléčivé sestavy z dílny Mana move, detoxikaci orgánů, techniky aktivace sebeléčivých sil. Výlet lodí na moře za divokými delfíny. Plavání v krásných zátočinách, šťastlivci si s delfíny i přímo zaplavou. Poznáme jejich hravost i divokost, která se dotkne i naší schopnosti radovat se z přítomného života tady a teď.

5.den

Čeká nás celodenní výlet do historických částí Dhofáru. Taqah Castle, kde se dozvíme jak zde žily před 200 lety babičky Sultána a jak si vyráběly svépomocí vše potřebné pro každý den. Dále budeme pokračovat na archeologické naleziště Khor Ruri/Sumhuram původně opevněné město, které sloužilo jako námořní portál pro obchodníky s Kadidlem. Mirbat přístav a rybí trh, Mirbatská pevnost, navštěva zajímavého mauzolea učence Mohameda Bin Ali.

6-9.den přejezd do pouště

Navštívení pouštní Atlantídy města - Wubar. Mystické místo, které zahalily tuny písku. Pokračování do nitra pouště Rub al Chálí - dotek pravých Slunečních lázní, dobijeme se solární energií v silně rozvibrované pouštní krajině, mezi dunami aneb vítejte v ,,Slunečním chrámu,, Pozorování západu slunce mezi dunami, tichá meditace a pozdravení se s pouští. Oheň a sdílení v kruhu, čtení básní a vnitřní práce.

7.den

Pozorování východu slunce mezi dunami, zacvičíme si mezi čistými nedotčenými dunami při východu slunce, práce s dechem, Sufijské cvičení. Přejezd do Oázy a odpočinek. Navštívíme sirné prameny, vyvěrajících z hlubin pouště. Vedená práce na vnitřních tématech.

8.den - Východ slunce na vrcholcích dun. Přejezd do další Oázy. Páce na vnitřních tématech. Meditace.

9.den - východ slunce, cvičení mezi dunami, rozloučení se s pouští. Adrenalinová jízda na dunách. Výlet do velbloudí farmy. Návštěva kadidlové farmy. Návrat do Salalahu.

10.den

Relax u oceánu, večerní cvičení v náručí šumění oceánu, přednášky na témata svépomoc v homeopatii, craniosakrální terapie, tarot a mnoho dalších témat dle zájmu skupiny..

11.den

Půldenní výlet. Průzkum městečka Salalah a jeho okolí. Návštěva Sultánského paláce a překrásné mešity. Vypravíme se na pravý arabský souk (trh) plný neuvěřitelných vůní, přírodních vonných olejů, parfémů, vykuřovadel a všech typů a kvalit Kadidla. Vyrobíte si svůj vlastní parfém, který se stane vaším důvěrným amuletem z cesty, svou vůni Srdce. Nakoupíte překrásné orientální dárky a léčivé produkty ochutnáte místní speciality a sladkosti, jako je například Halva. Navštívíme muzeum Kadidla a originální místo uměleckých řemesel šikovných místních žen Oman house handicrafts. Ochutnáme čerstvé kokosové šťávy z místních plantáží. 

Odlet do Prahy ve večerních hodinách.

12.den 

Přílet do Prahy v ranních hodinách

***v rámci zkvalitnění služeb změna organizace programu vyhrazena.


''Všem, kdo cítí, že nastává čas si dopřát prostor pro svou osobní cestu srdce, nalézt svou osobní vizi a s láskou o ni pečovat, ten je zván a volán na cestu za dobrodružstvím a poznáním. Na cestu Ománskou pouští a za dalšími krásami této země''. ***Lycana