Poznávání Ománu s programem

OMÁN 2023

Výlety a pobyty v jižní oblasti Dhafár

*NOC V POUŠTI RUB AL CHÁLÍ  - program na míru s lokálním osvědčeným průvodcem.

*2 NOCI V POUŠTI  - s programem pro ženskou skupinku. Katarzní tanec v dunách a mystické pouštní focení.

OMÁN

Omamný Omán ∞

Cesta odkládání duševního klestí a zapálení ohně pravdy mezi dunami jež duní tichem. Duny jako tiší svědci pravdy a lásky se schopností se proměňovat a přesýpat podle směru větru, jenž jim šeptá svou inspiraci. Následovat toho vnitřního vlka, toužícího běžet bosí pouští a nechat spadnout vše tíživé jež si možná ze slušnosti vypůjčil. Ve třpytu hvězd noční oblohy pouště zahlédnout i tu Hvězdu svou, uslyšet v nezkrotném tichu její zpěv, zažít její poselství. Být tak blízko, že ta promluva je hmatatelná.

Těm, jež slyší volání živé pouště, té části v nás jež chce být prožita, zažita, zvědoměna. Těm, jež chtějí poznat blíže své aspekty, opustit osobní lži a nalézt svůj směr je otevřen tento společný prostor poznání. 

Sultanát Omán:

leží na východě Arabského poloostrova. Omán si zachovává tradiční zvyky i architekturu. Nenarazíte zde na žádné mrakodrapy. Omán se pyšní netknutými a nekonečnými plážemi, horskými scenériemi, zelenými oázami a pouští plnou písečných dun. Je to země Perského zálivu a tak zde nalezneme esenci pohádky Tisíc a jedné noci. Všude voní kadidlo. Na tradičních trzích ,,souq,, se můžete setkat také s magickými flakony plnými okouzlujících vůní Arabských parfémů. Naše putování se bude odehrávat zejména v jižní časti Ománu. Je to oblast zvaná Dhofár. Na severu Dhofáru nalezneme mohutné písečné duny pouště Rub al-Chálí. V centrální části se nachází kamenitá poušť přerušovaná koryty mnoha ,,Vádí'' neboli zelených údolí s vodními potůčky či vodopády. Poznáme centrální město jižní oblasti Salalah. Je to jediné místo Arabského poloostrova, kde zasahují monzuny. Mezi červencem a zářím jsou zde monzuny zdrojem srážek, což je pro Arábii velmi netypické, neboť oblast ze zabarví do zelena. Omán patří k luxusnějším zemím a jeho standard je vyšší úrovně. Vše je čisté a nablýskané. Jídlo je rovněž velmi kvalitní, pestré a čerstvé. Ománci si potrpí na vynikající svěží fresh džusy, které nalezneme všude, jsou hutné a plné vitamínů. K dalším jejich specialitám patří např. Halva sladký pokrm s medem.

Program:

POUŠTNÍ DOBRODRUŽSTVÍ - NOC V OMÁNSKÉ POUŠTI RUB AL CHÁLÍ

  • THUMRAID, ZTRACENÉ MĚSTO V PÍSKU UBAR
  • ADRENALINOVÉ SJÍŽDĚNÍ DUN 
  • POZOROVÁNÍ ZÁPADU SLUNCE Z DUN
  • VEČEŘE U OHNĚ S POZOROVÁNÍM HVĚZD
  • VELBLOUDÍ FARMA
  • NÁVŠTĚVA PŘÍRODNÍ RESERVACE KADIDLOVNÍKŮ 
  • SOUK MÍSTNÍ TRH, PARFÉMY, KADIDLO

A kdo že se může stát Vaším průvodcem? 

Ali, oficiální guide narozený v Salalahu s letitými zkušenostmi a vášní pro duny.