OMÁN JAKO VÁŠ DRUHÝ DOMOV

MILOVNÍCÍ OMÁNU jste tu správně pokud hledáte víc než dovolenou. Více než organizované záchvěvy krátkého odpočinku. Více než dotek exotiky a hotelové lehátko, které než si pořádně uvědomíte, jste zpět na cestě domů. Projekt Omamný Omán je věnován milovníkům této unikátní země, kteří touží zůstat ponořeni v perle Orientu a sytit se jeho esencí do plna ,,nekonečně'' dlouho. Volá k sobě lidi, kteří cítí jeho esenci, vnímají jeho přesahy, které se těžko dávají do slov, jsou uchváceni jeho rozmanitou přírodou a bohatou kulturou. Všem, kteří cítí zvláštní impulz nové životní cesty, které vyzývají překročit komfortní zóny, zajeté automatismy a role. V celoročně teplém mořem zalitém slunečním objetí této krásné země a srdečných úsměvů Ománců.

Omán volání druhého domova

To je takové volání, které vychází jako impulz vnitřního hlasu. Omán je místo, které umí hojit duši a dobíjet energii. Místo, které si stále ještě udržuje tradiční hodnoty, osobitost a svůj půvab. Místo jako žádné jiné na světě. 
Mohu Vám pomoci rozpoznat, zda je Omán to pravé místo pro Vás. Můžeme jít spolu do hloubky k Vašemu pravému záměru a za-vnímat zda jste v souladu s takovýmto posunem ve Vašem životě. Pokud tam jsou nějaké strachy a předsudky, můžeme je spolu odblokovat. A kdo se rozhodne a řekne své ano, pak už můžeme najít to Vaše speciální místo pro Váš druhý domov. 

Proč vlastně Omán?

Proč zrovna z celého obrovského světa tato země? Nelehká otázka s překvapivě jednoduchou odpovědí, prostě to musí ,,zaklapnout'', někdy se to děje se to zkrátka mimo naší kontrolu. A někdy je to volba vědomá. Pro mne se Omán stal vyloženě úchvatnou dimenzí. 

Z aspektu energetického je to místo napumpované solární energií překrásnou pouští. Vlastně hned se dvěma pouštěmi a teplým Arabským mořem plným nejen delfínů a želv. Překrásné hory a wádí. Bohatá fauna a flóra. Místo posvátného kadidla, nádherných vůní, růžových plantáží, sladkých datlí. Je tu stále co objevovat, z kulturního dědictví i turistiky. Velký benefit je i výborné jídlo. A čerstvé fresh nápoje. 

Výhodou také je ,,pouze'' 7 hodinový dojezd z ČR přímým letem, což je velmi slušné skóre pro takový orientální skvost. Výhoda je i vízum, které po předání klíčů jako rezident a majitel nemovitosti získáváte, tedy můžete kdykoliv skočit na letadlo a prostě přijet ,,domů''. Vízum se dá obnovit vždy po nějaké době.

Dobrá investice a strategie pro nalezení druhého stabilního zázemí mimo Evropu, nad kterou teď visí bohužel nesnadné velké otazníky. V Ománu je bezpečno, jak z pohledu tamních obyvatel a případné kriminality, tak z pohledu velmi neutrální země z pohledu různých světových velmocí. Dále je to dobrá investice, která chrání českou korunu před inflací.

Rozhodně nelze vyjmenovat, co vše je tak lákavé pro zakotvení zrovna v Ománu, já bych však přeci jen ještě dodala pro mne velmi důležitý aspekt a tím jsou LIDÉ. Bohatá komunikace a otevřenost. Pravé lidské hodnoty, určitý morální kredit, důstojnost, hodnota daného slova, které platí, dále silné rodinné vazby, počestné milé chování, pohostinnost a citlivost. Obyvatelé Ománu krásně voní a jsou velmi čistotní. V Ománu je obecně velmi čisto.  Z celého srdce si přeji aby si tyto vlastnosti Omán uchoval i přes nájezdy budoucích turistů a inspiroval nás všechny k podobnému chování plného tolerance, které se ze světa velmi rychle vytrácí. 

Nemovitosti v Ománu

Spolu s ověřenou firmou Next Reality, se společně zaměřujeme se na oblast Salalah, ale i Muscat. Jako první společnost v České republice s oficiálním zastoupením Vám můžeme pomoci s celým procesem koupě. Máme s ním mimo jiné i vlastní osobní zkušenost. Ceny jsou konečné tak, jak jsou v Ománu nastavené, v Čechách už nejsou nikterak navýšeny, proto se nemusíte bát nás rovnou kontaktovat pro pomoc s výběrem a koupí Vaší nemovitosti. Vše Vám rádi vysvětlíme.

Omán Reality - Realita v Ománu

Protože Omán je srdcovka budeme rádi, když nás budete sledovat ve skupince, kde společně sdílíme postřehy a různé příběhy z Ománu. Kde se vzájemně inspirujeme. Naleznete nás zde. Další informace zde na blogu o Ománu.