Omán jako druhý domov

MILOVNÍCÍ OMÁNU jste tu správně pokud hledáte víc než dovolenou. Více než organizované záchvěvy krátkého odpočinku. Více než dotek exotiky a hotelové lehátko, které než si pořádně uvědomíte, jste zpět na cestě domů..

Projekt Omamný Omán je věnován milovníkům této unikátní země, kteří touží zůstat ponořeni v perle Orientu a sytit se jeho esencí do plna ,,nekonečně'' dlouho. Volá k sobě lidi, kteří cítí jeho esenci, vnímají jeho přesahy, které se těžko dávají do slov, jsou uchváceni jeho rozmanitou přírodou a bohatou kulturou. Všem, kteří cítí zvláštní impulz nové životní cesty, které vyzývají překročit komfortní zóny, zajeté automatismy a role. V celoročně teplém mořem zalitém slunečním objetí této krásné země a srdečných úsměvů Ománců.

Omán volání druhého domova

Z pohledu Holistického života, to vnímám tak, že pokud jsem jako bytost v pocitu rozmrzelosti z toho jak pozoruji vývoj toho kde žiji a existuje místo, které hojí a léčí mojí duši, tak se otevírám možnosti to změnit. Takové volání vychází jako impulz vnitřního hlasu a já na něj odpovídám svým otevřením se. Jsem připravena naslouchat odpovědím z prostoru.
Má role je pomoci Vám rozpoznat to vaše speciální místečko a jít do hloubky k jádru záměru. Zjistit, zda je Omán vůbec to pravé místo pro Vás a pokud tam jsou nějaké zádrhele či strachy, můžeme je spolu rovnou odblokovat. A kdo se rozhodne a řekne své ano, tomu můžeme jako první společnost v České republice s oficiálním zastoupením pomoci s celým procesem, se kterým máme mimo jiné i osobní zkušenost vlastní koupě nemovitosti v Ománu.

Nemovitosti v Ománu 

Spolu s osvědčenou firmou Next Reality, se společně zaměřujeme se na oblast Salalah a Muscat. Ceny jsou konečné tak, jak byly v Ománu nastaveny, v Čechách nejsou nikterak navýšeny, proto se nemusíte bát nás rovnou kontaktovat pro pomoc s výběrem a koupí. Vše Vám rádi vysvětlíme.

Omán Reality - Realita v Ománu

Protože Omán je srdcovka budeme rádi, když nás budete sledovat ve skupince, kde společně sdílíme postřehy a různé příběhy z Ománu. Kde se vzájemně inspirujeme. Naleznete nás zde. Další informace zde na blogu o Ománu.


Proč vlastně Omán?

Proč zrovna z celého obrovského světa tato země? Nelehká otázka s překvapivě jednoduchou odpovědí, prostě to tam musí ,,zapadnout'', někdy se to děje se to zkrátka mimo naší kontrolu. A někdy je to volba vědomá. Pro mne je Omán spíše úchvatná DIMENZE, než země. 

Z pohledu mysli, by se na celou koupi dalo nahlížet jako na velmi dobrou strategii pro druhé zázemí mimo Evropu, nad kterou teď visí bohužel nesnadné velké otazníky. V Ománu je bezpečno, jak z pohledu tamních obyvatel a případné kriminality, tak z pohledu velmi neutrální země z pohledu různých světových velmocí. Dále je to dobrá investice, která chrání českou korunu před inflací.

Další výhodou je ,,pouze'' 7 hodinový dojezd z ČR přímým letem, což je velmi slušné skóre pro takový orientální skvost. Z aspektu energetického je to místo napumpované solární energií překrásnou pouští. Vlastně hned se dvěma pouštěmi a  teplým Arabským mořem plným nejen delfínů a želv. Překrásné hory a wádí. Bohatá fauna a flóra. Místo posvátného kadidla, nádherných vůní, růžových plantáží, sladkých datlí. Je tu stále co objevovat, z kulturního dědictví i turistiky. Velký benefit je i výborné jídlo. A čerstvé fresh nápoje. 

Rozhodně nelze vyjmenovat, co vše je tak lákavé pro zakotvení zrovna v Ománu, já bych však přeci jen ještě dodala pro mne velmi důležitý aspekt a tím jsou LIDÉ. Bohatá komunikace a otevřenost. Pravé lidské hodnoty, určitý morální kredit, důstojnost, hodnota daného slova, které platí, dále silné rodinné vazby, počestné milé chování, pohostinnost a citlivost. Obyvatelé Ománu krásně voní a jsou velmi čistotní.  Z celého srdce si přeji aby si tyto vlastnosti Omán uchoval i přes nájezdy budoucích turistů a inspiroval nás všechny k podobnému chování plného tolerance, které se ze světa velmi rychle vytrácí. 

*Barbora Lycana