Datle jako lék - proč je konzumovat často

08.09.2017

Datle jsou zdravé, tělu a energii prospěšné plody působící i na mentální povzbuzení člověka. Datle jsou pěstované permanentně na slunci a jsou tedy nabyté solární energií, která se do nich každý den opírá a proměňuje je tak do sladka, které samo sebe konzervuje.

Datle jsou sladké, ale nejsou kyselinotvorné a nepříbírá se po nich.

V dnešní době, kdy se cukr přidává snad úplně všude a nenápadně útočí na naše tkáně, také se velmi rád ukládá, můžeme mluvit o datlích, jako o úžasné ,,alternativě,, pro mlsné jazýčky. Datlemi můžeme nahradit sladkosti pro děti i pro dospělé a ještě si při tom vylepšit zdraví. Paradoxem je, že i když jsou sladké a spouštějí v mozku podobně libé pocity jako při konzumaci čokolády, po datlích nepřibereme. Ba naopak začneme redukovat svou váhu do přirozeného fungování naší osobní látkové výměny.

V datlích je spousta Minerálních látek, Vitamínů, Vlákniny a Energie.

Při konzumací datlí si do těla dodáte zejména DRASLÍK dále železo, vápník, měď, hořčík, niacin, karoten, dále celou skupinu VITAMÍNŮ B + vitamín A, vlákninu, která je rychle stravitelná. Datlový cukr je produkt přirozené krystalizace sacharidů. Obsahují velké množství aminokyselin tryptofanu, které podporují produkci serotoninu.

Působí i jako lék.

Zejména u zažívacích potíží, křečí žaludku, průjmu i zácpě. Průzkumy odhalily, že dokonce redukují riziko onemocnění rakovinou a srdečních chorob. Pomáhá při anémii. Chrání sluch. Posiluje nervy. Výrazně doplňují energii. Snižují vysoký tlak. Startují energetickou přeměnu ve všech tělesných buňkách. Pomáhají těžce pracujícím lidem, nebo v období dlouhodobého vypětí, cestování a stresu. Doporučuje se v těhotenství, neboť udržuje růst a vývoj plodu. Po porodu je žena rychle regenerována. Při kojení podporuje tvorbu mléka. Dále pomáhají se sekrecí spermatu a působí jako afrodiziakum. Doporučují se i studentů při mentální pokleslosti znovu nabít pozornost. Paradoxně, pokud sníte pár datlí před spánkem, rychle usnete kvalitním spánkem (díky serotoninu).

Denní doporučení je 7 datlí s trochou vody.

Existuje také spousty receptů a originálních variant, jak datle použít v kulinářství. Nebo si je prostě můžete každý den přibalit do školy či práce.

Kultura a historie datlí je stará již více než 5000 let.

Datle jsou zmíněny v muslimském Koránu, křesťanské Bibli i židovské Thóře. Všude jsou ovocem, které je důležité konzumovat denně. Jsou zde zmiňovány jako poklad. Posilňoval se jimi Mojžíš, Buddha i Ježíš. Věří se, že konzumace působí i spirituálně a posiluje naši auru. Vytváří kolem těla jakýsi ochranný obal který vyplňuje díry, kudy je možné aby vstoupila negativní energie.

Nejsou datle jako datle.

Doporučuji si opatřit takový zdroj datlí, který je bez chemické konzervace kyselinou sírovou a přidanými cukry! Takové datle jsou jsou zbytečně znehodnoceny a pozbývají paradoxně pointu jejich specifické existence.

Pro zájemce o přirozené datle zde nabízím možnost zakoupení datlí pouze z ověřených zdrojů. Chuťově velmi originální, evokující příchutě medu a oříšků. Země původu Omán/Nizwa. Původní nevypeckované, vakuované.

www.lycana.com