Kadidlo - dým ducha čistoty a léčení

05.10.2017

KADIDLO - Duch čistoty a vznešenosti. Kadidlo jako živá esence ,,kvalita a čistota jasného vnímání''. Dým přelaďování do povznesených stavů bytí. Kadidlo jako průvodce do stavu posvátnosti. Každodenní posvátnosti. Uvědomování si, že posvátnost není něco odděleného, něco čekajícího v budoucnosti. Je to skok do posvátnosti rovnýma nohama. Tady a teď s každým nádechem. Oslavujeme život všední, ale i výjimečné události. Kadidlo jako sjednocovač, nalazovač. Čistí auru.

Každá náboženská tradice ho používá jinak. Doporučuji si k němu najít osobitý vztah. Kadidlo se také používá k magickým rituálům. Kombinují se i různé směsi kadidla s bylinami. Mocné směsi kuřidel vyhání démony, chrání před uhranutím. Očišťují domovy a chrámy.

KADIDLOVNÍK PRAVÝ - Boswellia Sacra

Nejčastější výskyt a vývoz je ze zemí: Omán- DHOFÁR/SALALAH, dále pak jih Saúdské Arábie, Somálsko, Indie. Kadidlovník je divoký (roste divoce), jeho pěstování či přesazování nebývá úspěšné. Stejné charakteristické rysy tak může posilovat u lidí jež dým inhalují. Být svůj v pravdě. Pryskyřice se z stromu získává naříznutím kůry stromu. Je to velmi silný strom, neboť skrze jeho neustálé ,,zraňování a bolest,, dává druhým svou lásku v podobě pryskyřice s léčivým Darem. A tak se jeho ,,slzy,, přeměňují  na posvátný dým jež stoupá s vděčností zpět do nebes. A skrze tuto cestu ,,vzhůru,, uzdravuje a učí druhé o síle čistoty a služby. 

KADIDLOVÍ LIDÉ

Tato SKOVSTNÁ KOMODITA, vyrůstá na stejném místě jako Ománští lidé. Každé specifikum dané oblasti, vypovídá vždy něco i o specifiku daných obyvatel. Kadidlo je prostě delikátní a posvátné. Strom Kadidlovník obětuje vše co má až do na svou vlastní dřeň! A proto až se mě opět někdo příště zeptá, proč pobývat zrovna v Salalah? PROTOŽE KADIDLO a hlavně ,,Kadidloví lidé''!!!   

Kvalita kadidla se určuje podle barvy, průzračnosti a lokality. Čím je pryskyřice světlejší, průzračnější a roste výš v horách, tím je kadidlo kvalitnější a dražší. Některé světlé druhy se mohou dokonce i užívat vnitřně popíjením kadidlové vody. Naopak hnědá až načervenalá barva svědčí o nižší kvalitě vůně a účinku. Energeticky je Kadidlo propojeno s Jangovou, tedy mužskou energií.


TRADIČNÍ POUŽÍVÁNÍ

Kadidlo se používá jako dým či esenciální a parfémovaný olej. V Arabských zemích si lidé zejména parfémují šaty a svá obydlí. Používají také kadidlový dým před modlitbou. Dým se také používá pod stojany s oblečením, šaty jsou tak skrz na skrz prodchnuty vůní. Používá se i na nahé tělo pro muže i ženy jako afrodiziakum. Arabské ženy používají kadidlo také k parfemaci pohlavních orgánů, aby se naladily na milostný akt a posílily svou plodnost. Těhotným ženám, Prorok Mohamed doporučuje Kadidlo, aby se očistilo ženino srdce. Muži v Ománu si parfémují střapec ,,Tarbuš,, na svém tradičním obleku ,,Dišdaša,, který nenápadně vlaje v oblasti hrudníku a z každým pohybem, tak snadno šíří svou vůní do okolí. Je to známka čistoty a určité okázalosti.

Židé Kadidlo používají pouze k náboženským účelům a žádným jiným. Ve Starém zákoně se Kadidlo používá jako obětina a posvátné kuřidlo. Katolická církev spaluje velké množství namíchaných směsí a jakostí dle vkusu farářů. V Tibetských chrámech se kadidlo vykuřuje neustále. Obecně se používá k různým oslavám, narozením dítěte (historicky to byl jeden z hlavních darů narozenému Ježíši spolu s Myrhou a zlatem), obchodním událostem. Spirituálně se používá k vyjádření díku či naklonění osudu.

Hlavní účinek slavnostní vůně Kadidla

Projasňuje smysly, podporuje zaměření se na to, co je v životě skutečně důležité a podstatné. Vtahuje spiritualitu do běžného života. Uvolňuje mysl zároveň nabuzuje smysly. Vytváří atmosféru čistoty a klidu. Propojuje Duši s duchovním světem, vědomí s univerzální božskou moudrostí a otevírá mysl duchovním zážitkům. Zbožnost a meditaci naplňuje kadidlo Duchem čistoty, vznešenosti, vděčnosti a věčnosti.

Medicínské využití a blahodárné účinky na tělo

Mastě, čaje, výtažky, náplasti, inhalace z aromalampy, vykuřování pryskyřice pomocí uhlíku, koupele, masáž olejem na postižená místa, zejména zánětlivá a bolavá, či vetření do reflexních bodů na plosce nohy, kápnutí kapky do ruky rozetření s inhalací kdekoli. Pomáhá zralé pleti a kůži vystavené dlouhodobě na slunci.

Aktivní látky - seskviterpenové uhlovodíky, monoterpeny, diterpeny a kyselina boswellianová.

ÉTERICKÝ OLEJ A ZDRAVÍ

Účinné látky vstřebané do krevního oběhu, mají schopnost regenerovat buňky. Účinkuje protizánětlivě/antisepticky, cytofylakticky, antidepresivně a protirakovinně. Pokud použijete pár kapek do aromalampy, má sedativní účinek a usnadňuje vykašlávání. Používá se tedy konkrétně na astma, bronchytidu, poruchy spánku, bolesti hlavy, masáže břicha při menstruačních bolestech, zánětech močového měchýře. Masáže jizev a akné.

Mezi další onemocnění patří: deprese, střevní onemocnění, Crohnova choroba, artritida, chřipka, hojení ran, záněty všeho druhu, kožní záněty, záněty dásní, neboť Kadidlo zlepšuje krevní oběh a průtok krve cévami poškozených zánětem. To je dáno tím, že boswellové kyseliny tlumí aktivitu interleukinů a elukotrienů, které mají vliv na aktivní zánětlivé procesy kdekoli v organismu. Působení těchto kyselin se vyrovná účinku chemické kyseliny acetylsalicylové, ovšem na rozdíl od ní nemají tyto kyseliny vedlejší účinky, tedy nepoškozují žaludek, játra či střeva. Dále Kadidlo pomáhá při léčbě nádorů, posílení hormonálního systému. Bylo potvrzeno, že extrakt z Kadidla (incensole acetát) snižuje neurologické poškození, zmírňuje psychické úzkosti. Vhodný také proti zapomnětlivosti. Odpuzuje hmyz a různé škůdce.

Esenciální olej z Kadidla je protinádorový

Esenciální olej z kadidla byl testován na rakovině slinivky, mozku, močového měchýře, prostaty, na maligním melanomu, lipomu. Test byl prokazatelně pozitivní při léčení všech těchto typů rakoviny.

Podpůrná léčba rakoviny - pomocí esenciálních olejů a Kadidla

Jelikož při rakovině nastupuje nekontrolovatelný růst buněk a tělo je nerozezná a nezničí včas, rakovinné buňky se dělí a postupují dále. Kadidlo brání růstu těchto buněk a zpomaluje jejich další dělení a růst. Způsobuje buněčnou smrt. Selektivně naruší rakovinné buňky a nechá tělo, aby je přirozeně vyloučilo samo. Vytváří prevenci dalšího růstu vadných buněk. A ty zdravé buňky nechává netknuté!!! Kadidlo dokáže aktivovat mnoho mechanismů likvidace rakovinných buněk. A paradoxně dává tělo zpět do rovnováhy po drastickém ozařování.

Tip na podpůrnou léčbu:

4-5 kapek Kadidla/Santalu/Rozmarýny - několikrát denně vmasírovat do postižené oblasti a plosek. Velmi zajímavé kombinace jsou s těchto dalších specifických esencí:

Thymian, Oregáno, Heřmánek.. dále pak Majoránka, Skořice, Citronová tráva, Máta. Každý z nich má specifické působení a afinitu k jiným rakovinným buňkám a různé lokalizace v těle.

Vykuřovadlo a Osobní léčivý parfém z Kadidla 

Pro ještě více informací nebo přímo pro zájemce o kvalitní Kadidlo z Ománu, všech jakostí, můžete navštívit tuto sekci: KADIDLO POSVÁTNÉ ESENCE


www.lycana.com